Акне – профілактика і лікування захворювання

«Прищі на носі — значить хтось закохався» чи «то треба обличчя помити господарським милом, точно допоможе». Люди, які страждають на акне, після цих фраз голосно зітхають. Скільки ж міфів та різноманітних «народних» порад існує стосовно цього захворювання. Розберімо деякі найбільш поширені.

«Виростеш — пройде». Насправді акне — це не тільки хвороба підлітків, у дорослому віці 30% населення також хворіють на це захворювання.

«Мий обличчя частіше». Якби все було так просто, то більшість людей з акне позбулась би його за декілька днів. Проте надмірне вмивання може погіршити перебіг захворювання.

«То все від тонального крему!». Певна частка правди в цій фразі є: неправильно підібраний тональний крем може дійсно викликати закупорку пор та підсилення секреції сальних залоз, через що з’являться нові елементи висипу. Якщо засіб якісний та підібраний правильно і після його використання ви не забуваєте ретельно очистити шкіру, то він ніяк не погіршить перебіг акне.

«Треба частіше загоряти й прищів не буде». Може здатися, що якщо сонце підсушує шкіру, то це допоможе в боротьбі з акне. Проте, навпаки, висушування шкіри стимулює сальні залози працювати ще активніше, що лише погіршить її стан.

Акне, також відоме як вугрова хвороба

Є одним із найпоширеніших захворювань шкіри, що зачіпає людей різного віку, особливо підлітків. Це захворювання може мати значний вплив на самооцінку та якість життя

Профілактика акне

Хоча уникнути акне повністю неможливо, є кілька заходів, які можуть допомогти зменшити ризик його виникнення. Регулярне очищення шкіри за допомогою м’яких очищувальних засобів двічі на день допоможе видалити надлишки жиру і мертві клітини шкіри. Вибір некомедогенних засобів для косметики і догляду за шкірою важливий, оскільки такі засоби не забивають пори. Ведення здорового способу життя, включаючи збалансоване харчування, регулярну фізичну активність і достатній сон, сприяє здоров’ю шкіри. Варто уникати частого торкання обличчя руками, щоб запобігти переносу бактерій і забиванню пор. Контроль стресу також є важливим, оскільки стрес може сприяти виникненню акне.

Лікування акне

Існує кілька методів лікування акне, які можуть бути ефективними залежно від тяжкості захворювання. Безрецептурні засоби, такі як бензоїлпероксид, саліцилова кислота та азелаїнова кислота, допомагають зменшити бактерії, відшаровувати мертві клітини шкіри і зменшувати запалення. Якщо ці засоби неефективні, лікар може призначити рецептурні препарати, включаючи ретиноїди, антибіотики або гормональні препарати, які допомагають контролювати акне, спричинене гормональними змінами. Дерматологи можуть пропонувати різні процедури, такі як хімічний пілінг, лазерна терапія, світлова терапія та дренаж і видалення, для зниження симптомів акне.

Краще не слухати порад від подружок чи сусідок, які впевнені, що господарське мило чи протирання обличчя спиртом точно допоможе вилікувати захворювання. Адже не рідкістю є випадки, коли через подібне «лікування» виникають опіки шкіри чи погіршується перебіг захворювання. Найкращий варіант — звернутися до лікаря-дерматовенеролога STARDOCTOR.

Автор: Лікар дерматовенеролог – Чирка Людмила Федорівна

Більш детальну інформацію можна отримати у наших адміністраторів за номерами:
📞 098-304-04-40
📞 099-304-04-40
Або залиште свій телефон у месенджері. Ми обов’язково перетелефонуємо.
🔻 Наша адреса: м. Дніпро, вул. Володимира Мономаха, 17-А.
👉 Просимо поділитися цим дописом собі в профіль та в фейсбук-групи.
STARDOCTOR: здоров’я – це головне!

Замовити онлайн консультацію з лікарем

Лікарі медичного центру СТАРДОКТОР знаходяться в постійному розвитку та пошуку нових рішень, стандартів діагностики та лікування. Ми завжди тримаємося на хвилі світового прогресу і якнайшвидше реалізуємо його досягнення у своїй практиці.

Якщо Вас зацікавила тема посту, Ви можете поставити додаткові питання лікарю або замовити онлайн-консультацію прямо зараз!

Найцікавіша інформація для Вас у нашому Телеграм каналі

Підпишіться, аби оримувати від нас новини першими.

Підписатися у Telegram