Чи підвищують нестероїдні протизапальні препарати ризик серцевого нападу або інсульту?

Нестероїдні протизапальні препарати (НПЗП)

Нестероїдні протизапальні препарати — ліки, які зазвичай використовують для лікування болю та запалення. Попри те, що вони ефективно знімають вищезгадані симптоми, також можуть мати негативний вплив.

Який саме негативний вплив мають нестероїдні протизапальні препарати (НПЗП)

  • Проблеми з шлунково-кишковим трактом: найпоширенішим побічним ефектом НПЗП є роздратування шлунково-кишкового тракту, що може призвести до гастриту, виразок та навіть шлункових кровотеч.
  • Порушення функції нирок: тривале застосування НПЗП може негативно впливати на нирки, знижуючи їх функцію і навіть призводячи до ниркової недостатності у важких випадках.
  • Кардіоваскулярні ризики: деякі НПЗП, особливо при тривалому застосуванні, можуть підвищувати ризик серцевих нападів та інсультів.
  • Алергічні реакції: деякі люди можуть мати алергічні реакції на НПЗП, які можуть проявлятися у вигляді висипки, набряку чи навіть анафілактичного шоку.

Найпоширеніші НПЗП, які часто використовують, щоб швидко полегшити больові відчуття: ібупрофен, напроксен натрію, диклофенак натрію та целекоксиб.

Якщо вам потрібно прийняти НПЗП, то варто їх застосовувати у мінімально ефективній дозі протягом найкоротшого періоду. Це обмежує ризик розвитку інфаркту міокарда або інсульту.

Якщо ви приймаєте ацетилсаліцилову кислоту, щоб запобігти повторному серцевому нападу, обов’язково поговоріть з лікарем перед прийомом НПЗП. Деякі ліки з цієї групи взаємодіють з ацетилсаліциловою кислотою та впливають на її ефективність.

Щоб зайвий раз не хвилюватись та не нашкодити здоров’ю, звертайтесь за консультацією до лікаря-кардіолога!

Автор: Лікар кардіолог – Шелест Людмила Вікторівна

Більш детальну інформацію можна отримати у наших адміністраторів за номерами:
📞 098-304-04-40
📞 099-304-04-40
Або залиште свій телефон у месенджері. Ми обов’язково перетелефонуємо.
🔻 Наша адреса: м. Дніпро, вул. Володимира Мономаха, 17-А.
👉Просимо поділитися цим дописом собі в профіль та в фейсбук-групи.
STARDOCTOR: здоров’я – це головне!

Замовити онлайн консультацію з лікарем

Лікарі медичного центру СТАРДОКТОР знаходяться в постійному розвитку та пошуку нових рішень, стандартів діагностики та лікування. Ми завжди тримаємося на хвилі світового прогресу і якнайшвидше реалізуємо його досягнення у своїй практиці.

Якщо Вас зацікавила тема посту, Ви можете поставити додаткові питання лікарю або замовити онлайн-консультацію прямо зараз!

Найцікавіша інформація для Вас у нашому Телеграм каналі

Підпишіться, аби оримувати від нас новини першими.

Підписатися у Telegram