Чого не можна робити при міомі матки?

Міома, лейоміома, фіброміома

Часто жінки живуть зі страшилками про міому матки, які не мають нічого спільного з реальністю та доказовою медициною.
А оскільки міома матки – це явище дуже розповсюджене, маса жінок маючи навіть невелику безсиптомну міому обмежують себе в простих людських задоволеннях і у повноцінному житті. Від своїх пацієнтів я часто чую найпоширеніші уявні протипокази, так звані заборони-ніззяшки. Тож давайте пробіжимося по ТОП5 найпоширеніших з них!

З міомою категоричного неможна засмагати і знаходитися на відкритому сонці ?!

НЕ ПІДТВЕРДЖЕНО!
Більш того, згідно дослідженням насправді все абсолютно навпаки:

  • Перебування на сонці щонайменше годину на день зменшує шанси розвитку міоми. Це в першу чергу пов’язано з позитивним впливом на міому вітаніну D, адже ряд досліджень показали, що гідроксі-вітамін D3 при прийомі в певній дозі може пригнічувати ріст міоми матки.

Дослідження тривають, тому поки що не треба його приймати без рекомендацій лікаря. Але засмагати (в межах розумного) абсолютно безпечно!

Неможна ходити в сауну або приймати ванну, тобто гріти міому, бо вона буде рости ?!

НЕ ПІДТВЕРДЖЕНО!

  • В більшості світових рекомендацій для пацієнтів з міомою зазначено, що грілка чи тепла ванна може бути чудовим полегшенням фіброміомного болю в животі, хоча вона не замінює більш тривалого лікування.
  • Міома викликає запалення, здатне повністю знерухомити жінку, а прогрівання уражених ділянок принесе певне полегшення.

Та звісно, що не варто занурюватись у гарячу ванну або йти в сауну під час маткової кровотечі, думаю це всім зрозуміло. А от у інших ситуаціях, тим більше при безсимптомних міомах страшилка безпідставна!

А чи дозволені при міомі фізичні вправи та фітнес ?!

Тут логіка заборони подібна до нагрівання, ніби при фізичних вправах підвищується кровообіг органів тазу і міома від цього починає рости.
Але відкриті дослідження свідчать про протилежне:

  • Наприклад, у відкритому доступі BMJ Open дослідження, показує, що 6 або більше годин сидячого положення щодня може подвоїти ризик розвитку міоми матки у жінки ще до того, як вона пройде через менопаузу.
  • Натомість регулярні фізичні вправи можуть допомогти запобігти росту міоми, нормалізуючи гормони та зменшуючи активність міоми.

Крім того є чітка залежність: чим більше індекс маси тіла (ІМТ), тим вище ризик розвитку міоми. Коли регулярні фізичні вправи знижують ваш ІМТ, це діє виключно позитивно!

Але треба сказати, що варто обмежити вправи, які підвищують тиск у черевній порожнині: кранчі, присідання, підйом важкої ваги.

Чи можна масаж при міомі ?!

Теж саме стосується загального масажу! Мало кому прийде в голову масажувати зону проекції матки та сечогового міхура.
А от все решта – не протипоказано, бо не має доведеного впливу на міому матки!

Лазерна епіляція та інші косметологічні процедури (СМАС, тощо) ?!

  • Глибина проникнення цих енергій, навіть при застосуванні в зоні бікіні, і близько не досягає матки, тому жодним чином на неї не впливають.
  • Фізіопроцедури: грязі, ультразвук, ударно-хвильова терапія, голковколюваня тощо. В світі відсутні дані про будь-який несприятливий вплив цих процедур на ріст міоми матки. Але тут питання в іншому – також відсутні хоч якість переконливі докази про їх користь. Тому в них немає жодного сенсу. Але вже коли дуже хочеться, бідь ласка ))

В завершення скажу, що все сказане стосується виключно поведінки при доброякісному утворенні – міомі матки!

Автор: Лікар гіненколог-онколог – Роман Чередниченко

Більш детальну інформацію про міому матки читайте на нашому сайті.

Записатися на прийом до лікаря Ви можете онлайн або за телефонами:
📞 098-304-04-40
📞 099-304-04-40

Або залиште свій телефон у месенджері. Ми обов’язково перетелефонуємо.
🔻 Наша адреса: м. Дніпро, вул. Володимира Мономаха, 17-а.

STARDOCTOR: здоров’я – це головне!

Замовити онлайн консультацію з лікарем

Лікарі медичного центру СТАРДОКТОР знаходяться в постійному розвитку та пошуку нових рішень, стандартів діагностики та лікування. Ми завжди тримаємося на хвилі світового прогресу і якнайшвидше реалізуємо його досягнення у своїй практиці.

Якщо Вас зацікавила тема посту, Ви можете поставити додаткові питання лікарю або замовити онлайн-консультацію прямо зараз!

Найцікавіша інформація для Вас у нашому Телеграм каналі

Підпишіться, аби оримувати від нас новини першими.

Підписатися у Telegram