Це правда, що читання з телефонів зашкодить очам?

Синє світло, що випромінюється електричними пристроями (планшети, ноутбуки та мобільні телефони), є шкідливим для тендітних клітин сітківки ока. Синє світло є фактором ризику виникнення вікової дегенерації жовтої плями, що з часом може призвести до втрати зору.

Носіння занадто «сильних» окулярів пошкоджує очі?

Носіння окулярів, які не підходять вам, не може пошкодити ваші очі. Проте це може призвести до виникнення проблем, наприклад, тимчасового головного болю.

Окуляри послабляють зір?

Окуляри, які носять для корекції короткозорості, далекозорості, астигматизму, не послабляють ваш зір! Вони можуть назавжди вирішити ваші проблеми!

Шановні пацієнти, просимо довіряти не міфам, а фахівцям!

У яких випадках при цукровому діабеті ІІ типу ніяк не вдасться обійтись без інсуліну?

Як відомо, цукровий діабет ІІ типу виникає у результаті зниженої чутливості тканин організму до інсуліну. Щоб якось компенсувати це, підшлункова залоза виробляє його у все більших і більших кількостях, але з часом її ресурси виснажуються. Тоді слід вводити його ззовні.

Якщо вам вперше поставили діагноз цукровий діабет ІІ типу, навряд чи буде потреба відразу застосовувати інсулін. Проте будьте готові, що з часом така необхідність може виникнути, коли за допомогою інших методів не вдається досягнути належного контролю захворювання.

Також лікарі можуть тимчасово перевести вас на інсулін у періоди, коли підтримувати рівень глюкози у межах норми дуже важко через його значні коливання, наприклад, під час вагітності, хірургічного втручання чи важкої хвороби. Таблетовані препарати мають тривалий період дії і не дають змогу достатньо швидко змінювати їх дозу залежно від ситуації.

Інсулін також є препаратом невідкладної допомоги в екстрених випадках, коли потрібно знизити надзвичайно високий рівень глюкози. Після його стабілізації ви скоріш за все зможете повернутися до таблетованих препаратів.

Призначення інсуліну – це не трагедія, а найефективніший спосіб запобігти розвитку ускладнень та подовжити ваше життя. Усе ж, якщо хочете відтермінувати цей момент, дотримуйтеся рекомендацій лікаря, причому не лише щодо прийому ліків, а й тих, які стосуються дієти та фізичної активності!

Джерело: Diabetes UK

Найцікавіша інформація для Вас у нашому Телеграм каналі

Підпишіться, аби оримувати від нас новини першими.

Підписатися у Telegram