Міорелаксанти – коли і як призначають

Що важливо знати про міорелаксанти?

Міорелаксанти – це не ті препарати, які призначають у першу чергу при болях у спині. Їх вам порекомендують, якщо початкове лікування знеболювальними засобами не дає результату.

Міорелаксанти найбільш ефективні у перші 3 тижні після появи болю, коли вони допомагають зняти спазм, що спричиняє і біль, який ще більше посилює спазм.

Вони більше підходять молодим людям, оскільки у старшому віці часто є супутні захворювання нирок, печінки та серця, при яких ці ліки застосовують з особливою обережністю. Крім того, через їх розслаблюючий вплив препарати підвищують ризик падіння і травми.

Міорелаксанти пригнічують нервову систему. З одного боку, це чудове рішення для людей, які не можуть заснути через біль у спині, з іншого – вони викликатимуть сонливість упродовж дня, відчуття втоми та часом запаморочення, головний біль. Поєднання з алкоголем чи іншими заспокійливими препаратами тільки підсилюватимуть ці ефекти, тому таких комбінацій варто уникати.

Ще один важливий момент: міорелаксанти можуть викликати залежність, тому не можна ними захоплюватися! Раптово припиняти прийом ліків теж не варто, оскільки це призведе до неприємних симптомів – нудоти, блювання та порушень сну. Дозу знижують поступово.

Пам’ятайте: лікар призначає міорелаксанти, щоб зняти гострий біль у спині, а далі – справа за вами. Правильно обладнане робоче місце, уникання незручних поз чи перевантажень та фізичні вправи не дадуть йому знову вас потурбувати.

Автор: Лікар невропатолог – Чеглакова Катерина Ігорівна 

Більш детальну інформацію можна отримати у наших адміністраторів за номерами:
📞 098-304-04-40
📞 099-304-04-40

Або залиште свій телефон у месенджері. Ми обов’язково перетелефонуємо.
🔻 Наша адреса: м. Дніпро, вул. Володимира Мономаха, 17-А.
👉 Просимо поділитися цим дописом собі в профіль та в фейсбук-групи.
STARDOCTOR: здоров’я – це головне!

ЧЕГЛАКОВА
Катерина Ігорівна

Лікар-невролог

Лікар-психотерапевт

Записатися на прийом

Замовити онлайн консультацію з лікарем

Лікарі медичного центру СТАРДОКТОР знаходяться в постійному розвитку та пошуку нових рішень, стандартів діагностики та лікування. Ми завжди тримаємося на хвилі світового прогресу і якнайшвидше реалізуємо його досягнення у своїй практиці.

Якщо Вас зацікавила тема посту, Ви можете поставити додаткові питання лікарю або замовити онлайн-консультацію прямо зараз!

Найцікавіша інформація для Вас у нашому Телеграм каналі

Підпишіться, аби оримувати від нас новини першими.

Підписатися у Telegram