Рефрактометрія – техніка на варті здорового ока

Що таке рефрактометрія ?

Рефрактометрія представляє собою діагностичну процедуру для вимірювання сили заломлення світла в оці. Дослідження виконують за допомогою спеціального приладу – рефрактометра, котрий допомагає визначити порушення зору вже на ранніх стадіях, тобто саме тоді, коли інші методи обстеження малоефективні.

Як проводиться рефрактометрія?

Процедура рефрактометрії безпечна і безболісна. Пацієнт сідає перед апаратом, помістивши підборіддя на підставку. При цьому у віконці приладу він бачить картинку, яка стає то чіткою, то розмитою. Прилад знімає інформацію і визначає середнє значення для кожного ока. Результат видає в друкованому вигляді.
Лікар-офтальмолог може призначити рефрактометрію при підозрі на такі хвороби:
  • астигматизм – дефект, що характеризується відсутністю єдиної фокусної точки, а отже розмитістю зорового поля
  • гіперметропія (далекозорість)
  • міопія (короткозорість)
  • пресбіопія – порушення здатності фокусуватися на близьких об’єктах, що виникає внаслідок природного старіння зорового аналізатора.
Крім того, результати дослідження стають у нагоді в процесі діагностики таких небезпечних очних недуг, як оклюзія судин сітківки, макулярна дегенерація, пігментний ретиніт і навіть відшарування сітківки.
Фахівці радять проводити рефрактометрію всім, хто носить коригувальні  окуляри чи контактні лінзи, аби контролювати актуальність рецепту. Літнім людям, які по досягненню 60-ти років не мають виражених проблем із зором, також рекомендовано обстежуватися принаймні раз на два роки.
Автор: Лікар офтальмолог – Іванченко Денис Климентійович
Більш детальну інформацію можна отримати у наших адміністраторів за номерами:
📞098-304-04-40
📞099-304-04-40
Або залиште свій телефон у месенджері. Ми обов’язково перетелефонуємо.
🔻 Наша адреса: м. Дніпро, вул. Володимира Мономаха, 17-А.
👉 Просимо поділитися цим дописом собі в профіль та в фейсбук-групи.
STARDOCTOR: здоров’я – це головне!

Замовити онлайн консультацію з лікарем

Лікарі медичного центру СТАРДОКТОР знаходяться в постійному розвитку та пошуку нових рішень, стандартів діагностики та лікування. Ми завжди тримаємося на хвилі світового прогресу і якнайшвидше реалізуємо його досягнення у своїй практиці.

Якщо Вас зацікавила тема посту, Ви можете поставити додаткові питання лікарю або замовити онлайн-консультацію прямо зараз!

Найцікавіша інформація для Вас у нашому Телеграм каналі

Підпишіться, аби оримувати від нас новини першими.

Підписатися у Telegram