Що таке рефрактометрія ?
Рефрактометрія представляє собою діагностичну процедуру для вимірювання сили заломлення світла в оці. Дослідження виконують за допомогою спеціального приладу – рефрактометра, котрий допомагає визначити порушення зору вже на ранніх стадіях, тобто саме тоді, коли інші методи обстеження малоефективні.
Як проводиться рефрактометрія?
Процедура рефрактометрії безпечна і безболісна. Пацієнт сідає перед апаратом, помістивши підборіддя на підставку. При цьому у віконці приладу він бачить картинку, яка стає то чіткою, то розмитою. Прилад знімає інформацію і визначає середнє значення для кожного ока. Результат видає в друкованому вигляді.
Лікар-офтальмолог може призначити рефрактометрію при підозрі на такі хвороби:
- астигматизм – дефект, що характеризується відсутністю єдиної фокусної точки, а отже розмитістю зорового поля
- гіперметропія (далекозорість)
- міопія (короткозорість)
- пресбіопія – порушення здатності фокусуватися на близьких об’єктах, що виникає внаслідок природного старіння зорового аналізатора.
Крім того, результати дослідження стають у нагоді в процесі діагностики таких небезпечних очних недуг, як оклюзія судин сітківки, макулярна дегенерація, пігментний ретиніт і навіть відшарування сітківки.
Фахівці радять проводити рефрактометрію всім, хто носить коригувальні окуляри чи контактні лінзи, аби контролювати актуальність рецепту. Літнім людям, які по досягненню 60-ти років не мають виражених проблем із зором, також рекомендовано обстежуватися принаймні раз на два роки.
Більш детальну інформацію можна отримати у наших адміністраторів за номерами:
📞098-304-04-40
📞099-304-04-40
Або залиште свій телефон у месенджері. Ми обов’язково перетелефонуємо.
Наша адреса: м. Дніпро, вул. Володимира Мономаха, 17-А.
Просимо поділитися цим дописом собі в профіль та в фейсбук-групи.