Тренуватися і не травмуватися – легко!

Травмуватися під час занять спортом може кожна людина незалежно від рівня фізичної підготовки.

Новачкам краще розпочинати заняття з тренером, який навчить правильно користуватися обладнанням та пояснить, чого категорично робити не можна, а також визначить рівень вашої підготовки та складе індивідуальний план. Навіть 1 чи 2 таких тренування під наглядом професіонала будуть мати величезну користь.

Заняття спортом потрібно розпочинати з розминки (присідання, випади, стрибки). Перед основним комплексом вправ бажано активно розігріти м’язи, щоб покращити приплив крові до них та підвищити продуктивність.

Завершували потрібно розтяганням м’язів, яке зменшує тиск на суглоби та допомагає розслабитися. Для цього доброю вправою є підняття випрямлених у колінах ніг під кутом 90° у положенні лежачи на спині. На початку тренування ця вправа категорично протипоказана, оскільки може призвести до травми.

Коли закінчуєте вправу на біговій доріжці чи велотренажері, повільно збавляйте темп упродовж 5 хвилин, щоб ваше серцебиття поступово сповільнювалося.

Хочете тренуватися з вантажем? Вам потрібно мати міцний м’язовий каркас. Тому присвятіть 2-4 тижні накачуванню м’язів живота, спини та сідниць, а вже тоді починайте силові вправи.

Якщо можете підняти вагу, з якою працюєте, 15 разів без надмірних зусиль, час переходити на наступний рівень. Помічаєте, що не справляєтесь із новим навантаженням, краще зробіть крок назад.

Якщо ви потягнули м’яз, покладіть на нього лід на 15-20 хвилин, зафіксуйте еластичним бинтом. Біль не минув упродовж 2-3 днів? Обов’язково зверніться до лікаря!

З віком такі проблеми, як артрит, можуть створювати неприємні відчуття на початку розминки, які зникають через кілька хвилин, тому хвилюватися не варто. Якщо біль не минає, негайно припиніть заняття. Займатися через силу в таких випадках неприпустимо.

Пам’ятайте, спорт корисний, коли зміцнює м’язи і приносить задоволення, а не виснажує організм і завдає болю! Правильно підбирайте навантаження, щоб уникнути травм, а при необхідності консультуйтеся з лікарем-травматологом!

Автор: Лікар-травматолог Шаповаленко Олександр Анатолійович

Більш детальну інформацію можна отримати у наших адміністраторів за номерами:
📞 098-304-04-40
📞 099-304-04-40
Або залиште свій телефон у месенджері. Ми обов’язково перетелефонуємо.
🔻 Наша адреса: м. Дніпро, вул. Володимира Мономаха, 17-а.
👉 Просимо поділитися цим дописом собі в профіль та в фейсбук-групи.
STARDOCTOR: здоров’я – це головне!

Замовити онлайн консультацію з лікарем

Лікарі медичного центру СТАРДОКТОР знаходяться в постійному розвитку та пошуку нових рішень, стандартів діагностики та лікування. Ми завжди тримаємося на хвилі світового прогресу і якнайшвидше реалізуємо його досягнення у своїй практиці.

Якщо Вас зацікавила тема посту, Ви можете поставити додаткові питання лікарю або замовити онлайн-консультацію прямо зараз!

Найцікавіша інформація для Вас у нашому Телеграм каналі

Підпишіться, аби оримувати від нас новини першими.

Підписатися у Telegram