Лазерне видалення рубців

Лазерне видалення рубців, шрамів та розтяжок - це передова та малотравматична процедура, яка ефективно зменшує прояви рубцевих дефектів шкірного покриву або повністю їх усуває. У медичному центрі Стардоктор ми застосовуємо найсучасніші методи лазерної терапії для досягнення найкращих результатів.

Небажані зміни шкіри у вигляді шрамів та рубців є наслідком пошкодження та подальшого загоєння тканин шкірного покриву. Причиною змін шкіри можуть бути опіки, травми, порізи, укус тварини, дерматологічні та інфекційні захворювання (акне, віспа, вітрянка), різка зміна ваги або посилене фізіологічне зростання (стрії, розтяжки). Рубці та шрами класифікуються залежно від ступеня зміни тканин:

 • Нормотрофічний – поверхневий шрам, що розташовується на рівні епідермісу;
 • Атрофічний – розташовується нижче за епідерміс (шрами від акне, розтяжки);
 • Гіпертрофічний – ускладнений рубець, що розташовується над поверхнею епідермісу (шрами від операцій або травм);
 • Келоїдний – найскладніший для видалення вид рубця, для якого характерно розростання патологічних тканин, зміна їх структури та кольору.

Лазерне видалення дефектів шкіри, таких як шрами, рубці, розтяжки та стрій, полягає у процедурі лазерного шліфування відповідної області тіла. Під час цього процесу лазерні промені руйнують зовнішній рубцевий шар та сприяють реструктуризації шкіри, стимулюючи зростання нових клітин. Хоча повністю усунути стрії та рубці доволі складно, лазерне видалення допомагає зробити ці дефекти менш помітними, поліпшуючи зовнішній вигляд шкірного покриву.

Абляційні лазери СО2 ефективно лікують розтяжки, шрами та рубці, руйнуючи верхній шар шкіри та сприяючи активній регенерації клітин. Після процедури шкіра стає більш гладкою та світлішою. Ефективність лазерного лікування залежить від віку та розміру рубця, площі ушкодження, вид дефекту та типу шкіри. Чим старіший рубець або шрам, чим більше його площа, тим триваліша терапія необхідна для досягнення естетично привабливого результату.

 

Фракційний СО2 лазер прицільно впливає на шкіру, при цьому відбувається вапоризація (випаровування) верхнього шару грубої рубцевої тканини. Крім того лазерний фототермоліз активує процеси вироблення колагену та еластину в клітинах неушкодженої шкіри . За рахунок цього рубець заміщається здоровою тканиною і дефект шкіри стає візуально менш помітним. Лазерна дія також звужує пори шкіри.

Які дефекти шкіри можна корегувати лазером:

 • Розтяжки (стрії);
 • Шрами після вітрянки та вугрової висипки (постакне);
 • Післяопераційні шрами чи травматичні рубці;
 • Келоїдні рубці (розростання грубої волокнистої сполучної тканини);
 • Порушення пігментації шкіри (пігментні плями, ластовиння);

Як проходить процедура лазерної корекції рубців та шрамів у клініці Стардоктор:

На першій консультації лікар дерматолог-косметолог оцінить глибину і площу рубця або шраму та стан навколишніх м'яких тканин, а також переконається у відсутності протипоказань. Протипоказами до процедури є:

 • Період вагітності та годування груддю;
 • Хронічні та системні хвороби шкіри;
 • Порушення згортання крові;
 • Цукровий діабет;
 • Злоякісні новоутворення;
 • Прийом фотосенсибілізуючих препаратів та ретиноїдів.

За 2 тижні до проведення процедури бажано відмовтися від агресивних косметичних процедур, засмаги або відвідування солярію та прийому препаратів з фотосенсибілізуючим ефектом.

Процедура проводиться з використанням місцевого знеболювання та займає близько 1 години. Курс лікування може включти від 2 до 10 процедур з інтервалом 2-3 місяці, проте ефект буде помітний вже після першої лазерної обробки.

Після процедури проводиться антисептична обробка шкіри та наноситься заспокійливий, зволожуючий крем.

Догляд та реабілітація після процедури:

Після процедури відзначається почервоніння, набряк та пігментація у зоні обробки, які проходять через 2-3 дні. Лікар розповість про індивідуальні особливості догляду за шкірою після лазерної корекції. У будь-якому випадку, дотримуйтесь загальних рекомендацій щодо проведення процедури:

 • За рекомендацією лікаря проводьте обробку кремами або мазями з загоювальними та відновлюючими властивостями;
 • Користуйтеся зволожуючими засобами;
 • Виключіть теплові процедури (сауна, лазня, солярій);
 • Уникайте прямих та інтенсивних сонячних променів, користуйтеся SPF-засобами;
 • Відмовтеся від скрабів та інших агресивних косметичних процедур.

Для досягнення довгострокових результатів та максимального поліпшення зовнішнього вигляду шкіри при лікуванні рубців, шрамів та розтяжок, лікар може рекомендувати проведення серії лазерних процедур. Для спостереження результатів лазерного лікування шрамів можуть знадобитися кілька місяців, протягом яких буде помітне поступове покращення. Остаточний ефект є індивідуальним і залежить від початкового стану дефекту. Проте багато наукових досліджень підтверджують високу ефективність лазерного видалення шрамів, рубців та розтяжок.

Не дозвольте шрамам та рубцям заважати вашому самопочуттю та впевненості. Запишіться на консультацію в Стардоктор вже сьогодні та дізнайтеся більше про можливості лазерного видалення шрамів та рубців.

Лазерне видалення шрамів та рубців: особливості процедури

Видалення рубців та шрамів лазером – це малотравматична процедура, при якій використовують лазерне випромінювання різного типу для покращення зовнішнього вигляду рубців на шкірі. Аблятивні CO2 та ербієві лазери видаляють верхні деформовані шкірні покриви, неаблятивні фракційні та ербієві – впливають на глибокі шари шкіри.
При дії на шрам лазерне випромінювання проникає у шкіру та руйнує пошкоджені тканини, стимулюючи регенерацію нових здорових клітин. Це допомагає покращити шкірну текстуру та знизити видимість рубців.

Після лазерного видалення рубця шкіра може трохи стати набряклою або почервоніти, зазвичай негативні прояви зникають через 2-6 днів. Післяпроцедурний догляд включає застосування зволожуючих та сонцезахисних засобів.

Наскільки ефективним є видалення шраму лазером

Результат залежить від форми, віку та розміру рубця, індивідуальних особливостей пацієнта. Свіжі поверхневі шрами, у тому числі дефекти шкіри обличчя від акне можуть стати непомітними вже після однієї процедури. А ось великі старі келоїдні рубці доведеться обробляти 7-10 разів з перервами на 2 місяці для досягнення видимого косметичного ефекту.

Навіть якщо не вдасться повністю прибрати рубець лазером, можна зробити його менш помітним і досягти значного покращення структури шкіри. Кількість процедур залежить від складності дефекту, глибини локалізації рубця, типу лазера, що використовується. Лікар під час огляду зможе сказати точніше, скільки сеансів знадобиться для видимого ефекту.

Іноді для досягнення кращого результату лазерне видалення шрамів поєднується з хімічними пілінгами, мікронідлінгом, ін'єкціями гіалуронової кислоти. Також результати процедури можуть відрізнятися у різних людей через індивідуальні особливості шкіри.

Як проводиться лазерне видалення шраму

При першій зустрічі з пацієнтом лікар визначає порядок проведення процедури, підбирає лазер та допоміжні засоби. Також дає рекомендації щодо підготовки. За два тижні до лазерного шліфування потрібно відмовитися від агресивних косметичних процедур, фотосенсибілізуючих препаратів, відвідин пляжів та соляріїв.
Лазерне видалення рубців та шрамів проводиться у 3 етапи:

 • Підготовка шкіри — область обробки очищається від косметики та забруднень, наноситься за потреби місцевий анестетик або охолодний гель.
 • Налаштування апарата — лікар вибирає відповідний тип лазера та виставляє параметри відповідно до виду та розміру рубця.
 • Безпосередня обробка — лазерна дія може бути точковою або охоплювати велику площу, пацієнт може відчувати невелике поколювання або печіння, але зазвичай це добре переноситься.

Після видалення шраму лазером рекомендується уникати прямої дії сонячних променів, а також захищати оброблену область сонцезахисним засобом із високим SPF-фактором.

До основних протипоказань належать активні шкірні інфекції, порушення кровотворення, системні шкірні хвороби та підвищена фоточутливість.

Лазерне видалення шрамів у медичному центрі STARDOCTOR

Фахівці нашого центру у Дніпрі проводять лазерне шліфування шрамів усіх типів. Ціни залежать від виду лазера і складності обробки. З пацієнтами працюють сертифіковані лікарі, використовуючи новітні європейські апарати.

На сайті можете залишити заявку на видалення шрамів лазером. Ціну, діючі акції та іншу інформацію, що цікавить, можна уточнити у менеджера по телефону.

Звертайтеся у STARDOCTOR з будь-якими медичними питаннями – раді допомогти вирішити ваші проблеми зі здоров'ям.

Детальніше
ДЕКЛАРАЦІЯ З ЛІКАРЕМ

УКЛАДІТЬ ДЕКЛАРАЦІЮ З СІМЕЙНИМ ЛІКАРЕМ ТА
ОТРИМАЙТЕ ВЕСЬ КОМПЛЕКС БЕЗОПЛАТНИХ МЕДИЧНИХ ПОСЛУГ
В ОДНОМУ МЕДИЧНОМУ ЦЕНТРІ!

our_privilege
 • Сімейна
  медицина
 • Консультації спеціалістів
 • Діагностичні послуги
 • Лабораторна діагностика
 • Жіноче
  здоров'я
 • Оперативні втручання

Якщо Ви вимушено покинули свою домівку та потребуєте медичної допомоги, дуже важливо обрати фахівця, який буде турбуватися про Вас безпосередньо за місцев Вашого теперішнього перебування на постійній основі.

ЗАПИТИ
НАПРЯМКИ
ПОПУЛЯРНЕ
МЕНЮ

Найцікавіша інформація для Вас у нашому Телеграм каналі

Підпишіться, аби оримувати від нас новини першими.

Підписатися у Telegram