Видалення новоутворень

Небажані новоутворення шкіри є одним із найпоширеніших проблем шкірного здоров'я, вони є на тілі практично кожної людини. Це аномальні зміни різного типу, що виникають на шкірі та, включаючи пухирчасті утворення, плями, родимки, бородавки, кісти тощо. Протягом життя деякі з них можуть рости, змінювати колір, розмір та форму, перероджуватися у злоякісні. Щоб не допустити цього, слід постійно спостерігати за будь-якими новоутвореннями на шкірі.

Небажані новоутворення шкіри можуть мати різні ознаки, які можуть викликати хвилювання і вимагати термінової консультації лікаря дерматолога. Деякі ознаки, на які варто звернути увагу, включають зміну розміру, кольору, форми, структури, свербіж, кровотечі, болю або інші незвичайні симптоми.

Ознаки утворень шкіри, які мають вас насторожити та вимагають негайного звернення до лікаря дерматолога:
 • змінилися розміри або об’єм утворення;
 • змінилася форма та обриси;
 • змінився колір або його інтенсивність;
 • новоутворення має запалення;
 • утворюються скоринки або є кровоточивість;
 • діаметр утворення становить більше 7 мм.

Більшість з новоутворень шкіри можуть бути безпечно видалені за допомогою різних методів. Це включає, але не обмежується, такими новоутвореннями як пухирчасті утворення, бородавки, папіломи, ліпоми (жирові утворення), родимки, кератози, кісти і інші доброякісні новоутворення.

В клініці Стардоктор™ видалення новоутворень відбувається найбезпечнішими сучасними методами:
 • Радіохвильовий метод – використовуються різні режими електрокоагуляції для видалення аномальних тканин шкіри. Підходить для видалення папілом, дрібних родимок.
 • Лазерне видалення – застосовується лазерна технологія для точного та безболісного видалення новоутворень. Використовується для видалення дрібних і великих родимок на широкій основі.
 • Кріодеструкція – застосування рідинного азоту для заморожування та видалення небажаного утворення. Використовується для видалення великих родимок на широкій основі.
 • Хірургічна ексцизія – видалення (висічення) новоутворення з використанням хірургічних інструментів. Є методом вибору, якщо новоутворення велике за розміром, або знаходиться на волосяному покрові.

Процедура видалення небажаного новоутворення шкіри зазвичай проводиться в безболісній амбулаторній обстановці під керівництвом досвідченого лікаря-дерматолога. Вибір методу видалення залежить від типу новоутворення, його розміру, місцезнаходження та інших факторів.

Найбільш вживаним в практиці дерматолога є радіохвильовий метод видалення, тому що, в порівнянні з іншими методиками, має ряд переваг:

 • новоутворення можна видалити на будь-якій ділянці шкіри, навіть в складних зонах (рухоме повіко, зона пахвових западин, волосиста частина голови);
 • швидке загоєння;
 • навколишні здорові тканини залишаються неушкодженими;
 • мінімальний ризик ускладнень (опіків, інфікування, кровотечі) і формування рубців;
 • після видалення рана практично не вимагає післяопераційного догляду, так як відбувається стерилізація тканин під час впливу радіохвиль;
 • відносна безболісність проведення процедури;
 • швидкість проведення процедури (до 20 хв);
 • можливе безпечне видалення новоутворень на засмаглій шкірі;

Перед видаленням будь-якого новоутворення шкіри, лікар проведе детальний огляд та консультацію з пацієнтом, оцінивши його медичну історію та індивідуальні потреби. Також лікар-дерматолог в медичному центрі Стардоктор™ обов’язково проводить дерматоскопію для визначення природи новоутворення. Важливо звернути увагу на можливі ризики, побічні ефекти та період відновлення після процедури.

Переглянути ціну послуги

Запрошуємо вас звернутися до нас для консультації та видалення небажаних новоутворень шкіри. Наші спеціалісти з радістю відповідатимуть на всі ваші запитання, нададуть необхідну інформацію та розроблять індивідуальний план лікування, що відповідає вашим потребам і бажанням.

Які новоутворення можна видалити в медичному центрі Стардоктор™:
 • Невуси (родимки) - це скупчення пігменту меланіну, які можуть бути плоскими або об’ємними. Невуси або генетично обумовлені, або виникають після дії сонячного випромінювання. Особливо видаленню підлягають новоутворення, що мають зростання та неправильну форму.
 • Кератоми - такі новоутворення виникають у людей старшого віку, які з’являються під дією ультрафіолету. Мають темний колір та лущення.
 • Атероми - це кісти, заповнені секретом сальних залоз, які утворюються через їх закупорку.
 • Дерматофіброми - новоутворення, що складаються зі сполучної тканини, мають овальну або круглу форму, тілесний колір. Часто з’являються при гормональних патологіях та ендокринних порушеннях.
 • Бородавки, папіломи, конділоми - новоутворення, спричинені вірусом папіломи людини.

Всі без виключення видалені небажані утворення шкіри направляються для подальшого патогістологічного дослідження в акредитованих лабораторіях!

Як проводиться процедура?

Медичний центр Стардоктор™ пропонує професійне та безпечне видалення небажаних новоутворень шкіри. Наші кваліфіковані лікарі-дерматологи забезпечують індивідуальний підхід до кожного пацієнта, враховуючи їхні особисті потреби та бажання. Ми прагнемо забезпечити найкращі результати і піклуємося про ваше здоров'я і комфорт під час процедури видалення новоутворень шкіри.

Процедура проводиться амбулаторно, після її завершення можно одразу піти додому. Тривалість процедури може тривати від 10 хвилин, і залежить від кількості новоутворень, їх складності, обраного методу видалення та анестезії.

Процедура видалення небажаного утворення шкіри в клініці Стардоктор™ проводиться з дбайливою увагою до вашого комфорту та безпеки.

Основні кроки процедури включають:
 • Підготовка: перед початком процедури ми проводимо детальну консультацію з вами, де обговорюємо ваші медичні анамнези, особливості утворення, ваші очікування та будь-які запитання, які у вас можуть бути. Ми також можемо провести передопераційні тести, якщо це необхідно.
 • Дерматоскопія: діагностичний метод, який дозволяє детально оглянути шкіру та оцінити структуру небажаного утворення. Використання спеціального пристрою, яким є дерматоскоп, дозволяє лікарю детально дослідити структуру утворення, розпізнати ознаки злоякісності та прийняти відповідне рішення щодо його видалення.
 • Знеболення: забезпечення вашого комфорту під час процедури є нашим пріоритетом. Застосовується місцеве або загальне знеболення залежно від типу процедури та вашої особистої ситуації. Наші медичні фахівці зроблять все можливе, щоб ви почувалися зручно та безболісно під час видалення утворення.
 • Процедура: вибір методу видалення небажаного утворення шкіри залежить від його характеристик, розташування та вашого індивідуального випадку. У нашій клініці ми використовуємо різні методи, такі як хірургічне видалення, електрохірургія, лазерне випаровування або кріотерапія. Метод буде обрано враховуючи оптимальний результат, ефективність та безпеку.
 • Постпроцедурний догляд: після видалення небажаного утворення шкіри, вам буде надана необхідна інформація та рекомендації щодо післяопераційного догляду. Це може включати накладання пов'язок, рекомендації щодо дієти або дотримання певних інструкцій.

В перші дні після видалення слід утриматись від купання у ванні, водоймах, басейнах, та солярію. Обробляти ділянку видалення розчином бетадину, або хлоргексидину. Самостійно не віддирати, утворену скоринку. Місця видалень на видимих ділянках треба закривати від ультрафіолетових променів, та користуватись SPF захистом.

Запишіться на консультацію з нашими фахівцями, щоб дізнатися більше про можливості видалення небажаних новоутворень шкіри та отримати індивідуальну рекомендацію щодо найкращого підходу до вашої конкретної ситуації. Ми забезпечуємо безпечне й ефективне видалення новоутворень шкіри з використанням передових технологій та методів.

НАЙБІЛЬШ ПОШИРЕНІ ПИТАННЯ:

Які новоутворення потрібно видаляти?

Які є види видалення шкірних новоутворень?

Як відбувається видалення новоутворень?

Чому самостійно не можна видаляти доброякісну пухлину?

Коли необхідно видалення новоутворень

Шкіра людини – це орган, що є зовнішньою оболонкою, що захищає тіло від зовнішніх впливів і складну систему, що виконує безліч функцій. Шкіра є відображенням здоров'я і може бути піддана різним захворюванням, наприклад, новоутворення.

Це зміни на шкірі, поява яких спричинена генетичною схильністю, впливом сонячного випромінювання, вірусними інфекціями. Важливо підкреслити, що будь-яка зміна у кольорі, формі, розмірі чи стані новоутворення має бути предметом уваги лікаря. Регулярний медичний огляд та самопальпація допоможуть у своєчасному виявленні проблем та запобіганні можливим ускладненням.

Рішення необхідність видалення новоутворень на шкірі приймається лікарем з урахуванням різних чинників. Якщо пухлина виявляється злоякісною (рак), то рішення про хірургічне видалення приймається для запобігання поширенню ракових клітин організмом. Великі пухлини чинять тиск на навколишні тканини та органи, викликають дискомфорт або призводять до інших проблем. Якщо пухлиця становить серйозну загрозу для життя пацієнта, наприклад, блокує дихальні шляхи або кровоносні судини, її видалення обов'язкове. Також видаляють родимки та папіломи виключно з естетичною метою.

Які методи використовують для видалення новоутворень

Існує кілька способів видалення новоутворень, вибір методу залежить від типу пухлини, розмірів, розташування, і навіть індивідуальних особливостей пацієнта. Що використовують:

 • Хірургічна операція. Наприклад, ексцизійна біопсія застосовується для видалення пухлини з деяким запасом здорової тканини для запобігання повторному утворенню.
 • Електрокоагуляція: метод висічення та видалення електричним струмом.
 • Видалення новоутвореної шкіри лазером: застосування лазерного випромінювання для точкового припікання тканин.
 • Кріотерапія: використання рідкого азоту для заморожування та подальшого видалення папілом, бородавок та інших патологічних тканин.
 • Хімічний пілінг: застосування хімічних речовин для видалення верхніх шарів шкіри.
 • Ін'єкції ботулотоксину (Botox): для зменшення розмірів та симптомів певних новоутворень.
 • Ліки для місцевого застосування: деякі утворення піддаються лікуванню місцевими медикаментами.
 • Радіохвильова хірургія: використовує високочастотні радіохвилі для створення електричного поля між робочим електродом та шкірою. Цей метод дозволяє точно та контрольовано видаляти тканини, мінімізуючи травматизацію навколишніх зон.

Будь-яка процедура здійснюється лише під керівництвом кваліфікованого лікаря. Важливо відзначити, що навіть після успішного видалення рекомендується регулярне спостереження та дерматологічні огляди для запобігання можливим рецидивам та забезпечення здоров'я шкіри.

Безпечне видалення новостворених у клініці STARDOCTOR

STARDOCTOR – медична клініка у місті Дніпро, що надає високоякісні медичні послуги. Наші цінності:

 • Турбота про здоров'я пацієнтів – головний пріоритет. Забезпечуємо високий рівень безпеки.
 • Слідуємо стандартам доказової медицини, надаючи ефективне та компетентне лікування, постійно вдосконалюючи наші методи.
 • Слідкуємо за прогресом, впроваджуючи нові технології діагностики та лікування.
 • Створюємо комфортні умови для пацієнтів та дбайливу атмосферу.

Пропонуємо широкий спектр медичних напрямків: сімейну медицину, інструментальну діагностику, ендоскопічну хірургію, естетичну медицину, видалення новоутвореної шкіри лазером, фізіотерапію. Колектив складається з досвідчених лікарів, які мають багаторічну практику та тисячі вдячних пацієнтів.

Детальніше
ДЕКЛАРАЦІЯ З ЛІКАРЕМ

УКЛАДІТЬ ДЕКЛАРАЦІЮ З СІМЕЙНИМ ЛІКАРЕМ ТА
ОТРИМАЙТЕ ВЕСЬ КОМПЛЕКС БЕЗОПЛАТНИХ МЕДИЧНИХ ПОСЛУГ
В ОДНОМУ МЕДИЧНОМУ ЦЕНТРІ!

our_privilege
 • Сімейна
  медицина
 • Консультації спеціалістів
 • Діагностичні послуги
 • Лабораторна діагностика
 • Жіноче
  здоров'я
 • Оперативні втручання

Якщо Ви вимушено покинули свою домівку та потребуєте медичної допомоги, дуже важливо обрати фахівця, який буде турбуватися про Вас безпосередньо за місцев Вашого теперішнього перебування на постійній основі.

ЗАПИТИ
НАПРЯМКИ
ПОПУЛЯРНЕ
МЕНЮ

Найцікавіша інформація для Вас у нашому Телеграм каналі

Підпишіться, аби оримувати від нас новини першими.

Підписатися у Telegram