Мамолог

Мамолог – спеціаліст, який допоможе відрізнити доброякісні процеси від злоякісних новоутворень у молочних залозах та визначає оптимальні заходи щодо усунення ризику для Вашого здоровʼя.

Рак молочної залози – одне з найпоширеніших онкологічних захворювань серед жінок. Смертність від нього в багатьох країнах останніми роками знизилася — насамперед за рахунок ранньої діагностики. Кожній жінці рекомендується не лише регулярно проводити самообстеження молочних залоз, а й проходити огляди у мамолога.

Регулярні огляди у мамолога допомагають виявити ознаки раку молочної залози ще до появи симптомів. Чим раніше рак виявляється, тим вищі шанси на успішне лікування та виживання. Мамолог може провести огляд грудей, замітити будь-які незвичайні зміни, включаючи новоутворення, вузли, зміни у формі або розмірі грудей та надати рекомендації щодо подальших дій.

У яких випадках необхідна консультація мамолога?

За статистикою в Україні на різні захворювання молочних залоз, серед яких фіброзно-кістозна і вузлова мастопатія, кісти, фіброаденоми молочної залози, страждає близько 50% усіх жінок. Консультація онколога-маммолога необхідна, якщо ви виявили будь-які зміни молочних залоз. Більш того, спираючись на світові стандарти та рекомендації ВООЗ, усім без винятку жінкам після 30 років рекомендується проходити профілактичне обстеження не рідше ніж 1 раз на рік навіть за відсутності тривожних симптомів.

У терміновому порядку консультація лікаря онколога-маммолога потрібна жінкам, які виявили такі ознаки хвороби:

 • неясні ущільнення у тканинах молочної залози;
 • болючість при пальпації;
 • затримка молока у молодих мам;
 • тріщини соска;
 • виділення із соска поза періодом лактації;
 • набряклість та почервоніння;
 • асиметрія грудей;
 • збільшення пахвових лімфатичних вузлів;
 • деформація ареоли.

Як відбувається прийом мамолога?

Первинна консультація онколога-мамолога починається зі знайомства та зʼясування причин візиту і симптомів, які Вас турбують. Під час бесіди мамолог проводить оцінку індивідуального ризику розвитку раку молочної залози у кожної пацієнтки. Це включає врахування таких факторів, як вік, сімейна анамнез, генетичні фактори, особиста історія хвороби тощо. На підставі цієї оцінки можуть бути надані рекомендації щодо скринінгу та інших заходів профілактики.

Другий етап – огляд. Завданням лікаря є уважна пальпація молочних залоз, виявлення вогнищ підвищеної щільності, визначення розміру та консистенції лімфатичних вузлів.

Потім спеціаліст Стардоктор™ проводить стандартні дослідження - УЗД молочних залоз. При виявленні тривожних ознак лікар направляє пацієнтку на поглиблене обстеження, яке може включати:

 • біопсію – взяття зразка тканини з підозрілої ділянки залози з дослідженням його під мікроскопом;
 • магнітно-резонансну томографію;
 • комп'ютерну томографію.

Наприкінці прийому лікар пояснюює пацієнтці незрозумілі моменти, повідомляє про те, що потрібно зробити далі, розробляє схему терапії, визначає режим лікування.

На прийомі у лікаря мамолога Ви дізнаєтесь, як самостійно проводити самообстеження грудей на наявність змін, вузлів або інших ознак патології. Це може бути важливим інструментом для раннього виявлення раку молочної залози.

Скринінговий метод діагностики раку молочної залози – ультразвукове дослідження.

Це простий та безболісний спосіб виявити новоутворення та ущільнення у молочній залозі без променевого навантаження. Перевагами ультразвукового дослідження є відсутність променевого навантаження, доступність, висока інформативність, відсутність протипоказань, можливість динамічного спостереження.

У медичному центрі Стардоктор™ повноформатне сканування молочних залоз здійснюється за допомогою системи Toshiba Aplio 500, яка дає можливість отримувати, аналізувати та документувати детальні ультразвукові об'ємні дані складних анатомічних структур та патологій молочних залоз.

Остаточний діагноз допомагає встановити пункційна біопсія – дослідження, під час якого за допомогою голки отримують фрагмент тканини молочної залози та відправляють його на аналіз до лабораторії. Біопсія лімфатичних вузлів та пункція молочних залоз з гістологічним аналізом входять до компетенції мамолога.

Крім того мамолог може рекомендувати генетичну консультацію жінкам з родинним анамнезом раку молочної залози або з підозрою на наявність генетичних мутацій, таких як BRCA1 і BRCA2. Генетична консультація допомагає оцінити ризик та визначити індивідуальний план профілактики та скринінгу.

НАШІ ЛІКАРІ

БОТВІНОВ
Євген Юрійович

Лікар мамолог

Лікар хірург-онколог

Записатися на прийом

НАЙБІЛЬШ ПОШИРЕНІ ПИТАННЯ:

Чи мають дівчата та жінки, які регулярно проводять самообстеження і не знаходять пухлин, щороку відвідувати мамолога?

Чому до 40 років рекомендують робити УЗД, а після – маммограму та рентгенівське дослідження?

Чи небезпечні гормональні протизаплідні контрацептиви здоров'ю молочних залоз?

Груди болять напередодні менструального циклу чи це нормально?

Мамолог – напрями роботи та причини звернутися до лікаря

Лікар-мамолог – вузькопрофільний медичний фахівець, до компетенції якого входить виявлення, спостереження та лікування патологічних процесів у молочних залозах. При проведенні огляду лікар здатний на ранніх стадіях виявити новоутворення та патологічні клітини, провести диференціальну діагностику, визначивши природу та характер патології. У компетенцію входить спостереження та терапія прикордонних станів, діагностика та лікування доброякісних новоутворень та онкології, профілактика та попередження хвороб. Лікар здійснює контроль та корекцію відхилень у розвитку молочних залоз, які з'явилися внаслідок зміни гормонального фону.

Огляд та консультація фахівця необхідні у таких випадках:

 • ущільнення в грудях, виявлені під час самодіагностики, проводити самостійне дослідження жінкам рекомендується щомісяця;
 • біль та печіння у молочних залозах під час ПМС;
 • травми та механічні пошкодження грудної клітки;
 • тривалий прийом гормональних контрацептивів;
 • при порушеннях гормонального фону;
 • під час лактації під час застою, підвищеної чутливості та температури під час годування.

Профілактичні огляди необхідні в процесі планування вагітності та після пологів пацієнткам віком від 30 років, представникам групи ризику: за наявності онкологічних захворювань будь-якого характеру у близьких родичів. Щорічне профілактичне обстеження рекомендовано всім жінкам віком від 30 років, навіть за відсутності симптомів для раннього виявлення патологій.

Як відбувається консультація мамолога в Дніпрі

Мамолог у місті Дніпро веде прийом у медичному центрі «Stardoctor». Консультація починається зі збору анамнезу, як загального, і гінекологічного, сімейного. Лікар проводить огляд та пальпацію, мета яких – визначити наявність патології. При виявленні ущільнень у грудях призначаються додаткові дослідження, виходячи з яких встановлюється діагноз. Для визначення характеру порушень проводять:

 • мамографія – обстеження та використання рентгенівського обладнання для встановлення новоутворень, їх форми та розмірів. Призначають за наявності показань, а також у рамках профілактичного скринінгу жінкам віком від 45 років. Проводять на 5–12 день циклу до початку овуляції для отримання точних даних.
 • Ультразвукове дослідження – визначається структура залоз, наявність у них включень. Призначають при виявленій підвищеній щільності тканин.
 • МРТ із застосуванням контрастної речовини для вивчення молочних проток.
 • Томосинтез – рентген з тривимірною візуалізацією, що допомагає у розпізнаванні патологічних процесів на ранній стадії, виключення хибнопозитивних результатів.

У ході діагностики призначаються аналізи крові на онкомаркери, гормональний профіль. Нетипові виділення досліджують за допомогою взяття мазка, виявлення природи новоутворень проводять біопсію патологічних тканин. Лікування підбирають залежно від характеру новоутворення, використовують консервативні та оперативні методи, променеву терапію.

Маммолог у Дніпрі – консультація, обстеження та лікування в медичному центрі «Stardoctor»

Пройти плановий огляд у лікаря-маммолога у місті Дніпро пропонує медичний центр «Stardoctor». У клініці працюють кваліфіковані фахівці з великим стажем, які постійно підвищують кваліфікацію та використовують у своїй практиці передові методи та обладнання. Ознайомитись з біографією, професійними досягненнями співробітників можна на сторінці клініки. Пацієнтам забезпечується комплексний підхід до діагностики та лікування, використання малоінвазивних методів, залучення за потреби інших вузьких фахівців. Дізнатись вартість прийому можна на сайті «Stardoctor», на сторінці розташована електронна форма для запису на прийом.

Детальніше
ДЕКЛАРАЦІЯ З ЛІКАРЕМ

УКЛАДІТЬ ДЕКЛАРАЦІЮ З СІМЕЙНИМ ЛІКАРЕМ ТА
ОТРИМАЙТЕ ВЕСЬ КОМПЛЕКС БЕЗОПЛАТНИХ МЕДИЧНИХ ПОСЛУГ
В ОДНОМУ МЕДИЧНОМУ ЦЕНТРІ!

our_privilege
 • Сімейна
  медицина
 • Консультації спеціалістів
 • Діагностичні послуги
 • Лабораторна діагностика
 • Жіноче
  здоров'я
 • Оперативні втручання

Якщо Ви вимушено покинули свою домівку та потребуєте медичної допомоги, дуже важливо обрати фахівця, який буде турбуватися про Вас безпосередньо за місцев Вашого теперішнього перебування на постійній основі.

ЗАПИТИ
НАПРЯМКИ
ПОПУЛЯРНЕ
МЕНЮ

Найцікавіша інформація для Вас у нашому Телеграм каналі

Підпишіться, аби оримувати від нас новини першими.

Підписатися у Telegram