КОЛЬПОСКОПІЯ

метод візуального дослідження шийки матки та вагіни за допомогою спеціального медичного приладу, який називається кольпоскопом. Цей інструмент є оптичною системою, яка дає змогу розглядати збільшене зображення досліджуваних областей, проводити певні тести, фото- та відео документування.

При дослідженні лікар може оцінити стан шийки матки, виявити зміни у її колірі, структурі та формі, які можуть свідчити про патологічні процеси на слизовій оболонці.

Цей метод є важливим у виявленні ранніх ознак патологій шийки матки та вагіни, що допомагає вчасно встановити діагноз та розпочати відповідне лікування при:

 • виявлення відхилень в мазку на цитологію (ПАП-тест, тест Папаніколау)
 • кровотеча або кров’янисті виділення, не пов’язані з менструацією
 • біль і кров’янисті виділення під час або після статевого акту
 • ерозія (ектопія) шийки матки
 • поліпи шийки матки
 • папіломи (кондиломи) шийки матки
 • лекоплакія шийки матки
 • дисплазія шийки матки (предракові зміни епітелію шийки матки)
 • рак шийки матки

Процедура виконується на гінекологічному креслі в процесі гінекологічного огляду, є абсолютно безболісною і зазвичай займає кілька хвилин. Вона може бути проведена як окреме дослідження або в комбінації з іншими гінекологічними методами діагностики.

При дослідженні шийка матки обробляється спеціальними розчинами для виявлення патологічних змін. Крім того лікар може забрати зразки тканин для подальшого лабораторного аналізу (біопсія), якщо виявлені зміни потребують додаткового дослідження.

Переглянути ціну послуги
Підготовка до проведення кольпоскопії

Особливої підготовки проведення кольпоскопії не потребує. Достатньо врахувати декілька порад:

 • Оптимальний термін проведення кольпоскопії - одразу після завершення менструації ( 5-8 день менструального циклу)
 • за показаннями - в інші дні менструального циклу
 • за 1-2 дні виключити статеві контакти
 • за 1-2 дні утриматися від спринцювання, застосування вагінальних лікарських форм (свічки, вагінальні таблетки, гелі тощо)

Якщо ви цікавитесь кольпоскопією або маєте питання щодо цієї процедури, зв'яжіться з нами сьогодні. Наші спеціалісти готові вас проконсультувати та надати необхідну інформацію. Ми прагнемо забезпечити нашим пацієнткам найкращу медичну допомогу та зробити їхнє здоров'я нашим пріоритетом.

Не вагайтеся зв'язатися з нами, щоб дізнатися більше про кольпоскопію та інші послуги, які ми надаємо!

НАШІ ЛІКАРІ

ЛІТВІЩЕНКО
Олена Миколаївна

МЕДИЧНИЙ ДИРЕКТОР

Лікар акушер-гінеколог

Записатися на прийом
ГАЛОЧКІНА
Олена Михайлівна

Лікар акушер-гінеколог

Лікар з ультразвукової діагностики

Записатися на прийом

НАЙБІЛЬШ ПОШИРЕНІ ПИТАННЯ:

Як роблять кольпоскопію і чи це боляче?

Що не можна робити до кольпоскопії?

Чи можуть бути кров'янисті виділення після кольпоскопії?

Кому не можна робити кольпоскопію?

Кольпоскопія – що показує і коли проводиться дослідження

Кольпоскопія шийки матки – метод діагностики у гінекології, який застосовують для оцінки стану шийки матки, вульви та піхви. Для роботи лікар використовує кольпоскоп, що передає зображення із значним збільшенням. Багаторазове збільшення дозволяє оцінити стан слизової оболонки піхви та шийки матки, колір та структуру тканин, судинний малюнок, виявити пошкодження, запалення, структурні зміни.

Діагностику застосовують як метод раннього виявлення патологічних процесів та змін, які не виявляють себе у вигляді симптомів. Метод дозволяє діагностувати передракові захворювання та рак на ранніх стадіях, наявність доброякісних змін, запальних процесів. Як профілактичний захід дослідження проводиться 1–2 рази на рік під час проведення планових гінекологічних оглядів. До причин для проведення позапланового дослідження відноситься виявлення патологій у мазках з цервікального каналу, поява нетипових виділень, кров'янистих виділень поза періодом менструації, печіння слизової оболонки, болі внизу живота та хворобливі відчуття при статевому акті.

Методи проведення кольпоскопії

Дослідження проводиться з використанням оптичних приладів та відеокольпоскопів. Перші є мікроскопом з можливістю 40-кратного збільшення зображень, другі характеризує наявність вбудованої камери, виведення зображення на екран і збільшена дистанція між лікарем і пацієнткою. На кольпоскопію ціни залежать від методів діагностики, що використовуються:

 • Проста чи оглядова проводиться в рамках загального огляду, лікар оцінює стан тканин, слизових, судин, шийки матки, визначає наявність травм та запалень. У процесі можуть використовуватися кольорові фільтри, найчастіше зелені, для вивчення судинного малюнка.
 • Розширена – складається із двох етапів. На першій тканині обробляють спеціальним розчином оцтової кислоти, відсутність реакції говорить про атипові процеси на певних ділянках. З другого краю етапі виконується проба з допомогою розчину Люголя. Під впливом речовини здорові тканини забарвлюються у темний колір, патологічні залишаються світлими. Діагностується не лише наявність змін, а й їхні межі.
 • Хромокольпоскопія – обробка шийки барвниками, різниця між здоровим та зміненими тканинами проявляється через різницю фарбування.
 • Кольпомікроскопія - дослідження зі збільшенням зображення більш ніж у 200 разів для оцінки будови клітин. Метод вимагає від пацієнтки попередньої підготовки.

Планове дослідження проводять на 3-4 день після закінчення менструації. За дві доби до візиту до клініки необхідно відмовитись від статевих актів, виключити вагінальні засоби та спринцювання. Процедура займає 10-20 хвилин, проходить безболісно.

Кольпоскопія - ціна в медичному центрі Stardoctor

Пройти планову чи позапланову кольпоскопію у Дніпрі пропонує клініка «Stardoctor». У медичному закладі працюють кваліфіковані лікарі-гінекологи, використовується технологічне обладнання раннього виявлення патологічних процесів. На сайті клініки можна дізнатися вартість послуг, обрати лікаря, ознайомившись із кваліфікацією, професійними та науковими досягненнями співробітників, записатися на прийом, скориставшись електронною формою та контактними даними. Пацієнткам забезпечується доступність та відповідальний підхід до медичної допомоги, комплексний підхід до обстеження та лікування, конфіденційність.

Детальніше
ДЕКЛАРАЦІЯ З ЛІКАРЕМ

УКЛАДІТЬ ДЕКЛАРАЦІЮ З СІМЕЙНИМ ЛІКАРЕМ ТА
ОТРИМАЙТЕ ВЕСЬ КОМПЛЕКС БЕЗОПЛАТНИХ МЕДИЧНИХ ПОСЛУГ
В ОДНОМУ МЕДИЧНОМУ ЦЕНТРІ!

our_privilege
 • Сімейна
  медицина
 • Консультації спеціалістів
 • Діагностичні послуги
 • Лабораторна діагностика
 • Жіноче
  здоров'я
 • Оперативні втручання

Якщо Ви вимушено покинули свою домівку та потребуєте медичної допомоги, дуже важливо обрати фахівця, який буде турбуватися про Вас безпосередньо за місцев Вашого теперішнього перебування на постійній основі.

ЗАПИТИ
НАПРЯМКИ
ПОПУЛЯРНЕ
МЕНЮ

Найцікавіша інформація для Вас у нашому Телеграм каналі

Підпишіться, аби оримувати від нас новини першими.

Підписатися у Telegram