ГАСТРОСКОПІЯ

ЕЗОФАГОДУОДЕНОСКОПІЯ  (ЕФГДС)

– це обстеження стравоходу, шлунку і дванадцятипалої кишки є “золотим стандартом” діагностики більшості гастроентерологічних та хірургічних захворювань.

Ця процедура дає можливість отримати максимальну кількість інформації про стравохід, шлунок і 12-палу кишку в реальному часі і навіть провести екстрені лікувальні маніпуляції.

Однак для цього пацієнт повинен дотримуватись спеціальних підготовчих заходів, що запобігають отриманню недостовірних данних.

Гастроскопія- зображення 1

Коли потрібно робити гастроскопію?

Якщо Вас турбують:

  • печія, відрижка
  • труднощі або біль при ковтанні
  • тривалий запор або пронос
  • нудота, блювота, блювота з кров’ю
  • випорожнення чорного кольору
  • втрата ваги, слабкість
  • тривалий біль у животі

А також наявні наступні стани:

  • зміни в аналізі крові (анемія, підвищена ШОЕ, лейкоцитоз)
  • вік 45 років і старше
  • обтяжений сімейний анамнез (наявність родичів із раковими захворюваннями органів шлунково-кишкового тракту)
  • хронічні неонкологічні захворювання ШКТ, зокрема, рефлюкс-езофагіт, ГЕРХ, хронічний гастрит і дуоденіт
  • запальні захворювання кишечника (неспецифічний виразковий коліт, хвороба Крона) або підозра у Вашого лікаря на ці захворювання
  • хімічні опіки стравоходу/шлунка, сторонні тіла в анамнезі
  • передракові захворювання ШКТ, аномалії розвитку ШКТ
  • супутні захворювання (цукровий діабет, ожиріння, метаболічний синдром та інш.)
  • шкідливі звички (куріння, вживання алкоголю)
  • нездоровий спосіб харчування та спосіб життя (малорухливий)
Переглянути ціну послуги

Підготовка до ЕФГДС

Це один із найголовніших факторів забезпечення правильної та безпечної гастроскопії.

Згідно з офіційними статистичними даними, близько 5% обстежуваних неякісно готуються до процедури, що призводить до неможливості проведення повноцінної гастроскопії і необхідності проведення повторного діагностичного дослідження, а також підсилює дискомфорт і неприємні враження від процедури. Як правило, неправильна підготовка до гастроскопії пов'язана з недостатнім очищенням порожнистих органів шлунково-кишкового тракту.

Підготовка складається з наступних важливих етапів
  • Психологічний налаштування: пацієнту необхідно зрозуміти, що призначене дослідження є безпечним та викликає лише незначний дискомфорт, воно є невід'ємною частиною успішного лікування. За наявності лабільної психіки та підвищеної емоційної збудливості можливе призначення седативних препаратів для нормалізації сну та досягнення заспокійливого ефекту (для призначення можна проконсультуватися з сімейним лікарем, не рекомендується приймати ліки без лікарського узгодження).
  • Корекція порушення гомеостазу: першочергово це стосується серцево-судинної та дихальної систем. Наприклад, стенокардія, аритмія, підвищений артеріальний тиск, дихальна недостатність потребують попереднього коригування спільно з лікарем. При наявності цих захворювань ЕГДС проводиться, але долучається лікар кардіолог або анестезіолог.
  • Діагностування захворювань та патологічних станів, які можуть опосередковано або безпосередньо вплинути на вибір засобів для підготовки до обстеження. Серед них особливу важливість має вагітність, період грудного вигодовування, підвищена гіперчутливість до компонентів лікарських препаратів, які використовуються при ендоскопічному обстеженні.
  • Виявлення та своєчасне усунення захворювань слизових оболонок ротоглотки (на шляху введення та просування гастроскопа: ангіна, тонзиліт, ГРВІ та інш.). Діагностування деяких таких хвороб може стати протипоказанням (тимчасовим або постійним) для проведення ендоскопічного дослідження шлунка.
  • Очищення органів ШКТ: За 3 дні до призначеної процедури необхідно відмовитися від алкогольних напоїв, жирної та смаженої їжі. За добу до медичної маніпуляції потрібно виключити з раціону борошняні вироби, крупи, макаронні вироби, солодощі, фрукти, томати, соуси, гострі, холодні та гарячі страви. У день гастроскопії заборонено вживати будь-які продукти та напої. Категорично заборонено паління, так як зменшується ефект місцевого знеболення і в рази збільшується блювотний рефлекс!!! Якщо гастроскопія проводиться вранці, то не дозволяється снідати. Якщо ж вона призначена на післяобідній період часу, то дозволяється легкий сніданок (оптимальним варіантом буде вівсяна каша без добавок).
  • Додаткові засоби для максимальної підготовки: У деяких випадках можливе призначення лікарських препаратів, які сприяють пригніченню піноутворення у досліджуваному органі. Найчастіше це Еспумізан у дозі 5 мл за 5-10 хвилин до дослідження. Тривалість ефекту прийому зберігається протягом 20 і більше хвилин.
  • Використання знеболювальних засобів місцевої дії: Введення гастроскопа нерідко супроводжується неприємними відчуттями та навіть активацією блювотного рефлексу. Пацієнтам із підвищеною чутливістю можливе проведення знеболювання за допомогою Лідокаїну, у формі спрею.

В медичному центрі Стардоктор™ кожному пацієнту, якому призначається ендоскопія, ми надсилаємо спеціальну пам'ятку, де роз'яснюються правила і важливості правильної попередньої підготовки.

Недостатнє очищення (нехтування дієтою) сильно ускладнює повноцінний огляд та діагностику. У зв'язку з цим лікар-ендоскопіст може не помітити патологічний процес, що ускладнить процес лікування.

Ми дбаємо про своєчасну якісну діагностику Ваших захворювань і максимальний комфорт при проведенні діагностичних процедур!

Чекаємо на Вас і бажаємо здоров’я!

НАЙБІЛЬШ ПОШИРЕНІ ПИТАННЯ:

Як подолати блювотні позиви під час гастроскопії?

Які покази до гастроскопії?

Як підготуватись до гастроскопії?

Як довго не можна їсти після гастроскопії?

Гастроскопія – інструментальний метод для діагностики ЖКТ

Гастроскопія - ендоскопічне дослідження, які застосовують длявізуального огляду органів травної системи та ШКТ. Метод полягає в обстеженні за допомогою гастроскопа, гнучкої медичної трубки, оснащена оптичною системою верхнього відділу шлунково-кишкового тракту. За допомогою камери та медичного світла лікар отримує детальне зображення. шлунка, стравоходу, його слизових тканин, 12-палої кишки.

Діагностику проводять при появі таких симптомів як біль у животі, втрата апетиту та різке зменшення ваги, метеоризм, печія, здуття живота, порушення випорожнень, ознаки  ровотечі в шлунку або кишечнику. Інструмент для діагностики дозволяє детально розглянути стан ШКТ, виявити дефекти слизової, новоутворення, повороти та звуження, варикозне розширення вен та виразки. Під час проведення маніпуляції здійснюється паркан
зразків на аналіз: клітин слизових та тканин для біопсії, зразків для встановлення рівня кислотності, виявлення умовно-патогенних бактерій Хелікобактер пілори.

Гастроскопія – ціна, етапи підготовки та проведення

На гастроскопію ціна залежить від виду маніпуляції, що застосовуються для знеболення, необхідності застосування точних діагностичних маніпуляцій. Залежно від мети діагностики використовують фіброволоконні. ендоскопи, розроблені для візуалізації ШКТ та відеогастроскопи, дослідження слизових шлунка, стравоходу. Для зниження неприємних відчуттів під час процедури можуть використовуватись місцеві знеболювальні препарати для пацієнтів з підвищеною чутливістю може застосовуватися седація, введення у медикаментозний сон.

Підготовка проходить у кілька етапів:
● діагностика захворювань, здатних вплинути на перебіг та результати
дослідження, підготовку щодо нього;
● виявлення та лікування захворювань слизових ротоглотки;
● за 2-3 дні до процедури потрібна корекція раціону: виняток
жирної, гострої, смаженої їжі, алкоголю;
● за добу необхідно відмовитися від куріння;
● при використанні загального наркозу за 12, місцевої анестезії за 8 годин до
візиту до лікаря виключається прийом їжі та води.

Ендоскопічний метод дозволяє побачити анатомічні особливості будови ШКТ, поліпи, ерозії, новоутворення, локалізувати запалення ділянок слизової. Зображення надає інформацію для оцінки розмірів та глибини виразок, стані клапана, що відокремлює стравохід від шлунка, потенційні осередки кровотеч. Процедура займає до 10 хвилин, результати лікар надає після завершення маніпуляцій.

Гастроскопія у Дніпрі в медичному центрі «Stardoctor»

Кваліфіковані лікарі, сучасне обладнання, безпечні методики та умови для пацієнтів – так проходить гастроскопія у місті Дніпро для пацієнтів клініки "Stardoctor". У клініці працюють кваліфіковані лікарі - ендоскопісти, які застосовують у роботі багаторічний досвід та передові медичні практики. Пацієнтам надається комплексний підхід до лікування: попередні консультації та обстеження, детальна інформація про процедуру, правила її проведення, пам'ятка для підготовки до маніпуляції, детальні результати та правила реабілітаційного періоду. Вибрати лікаря допоможе інформація про освіту, досвід роботи, професійних досягненнях та спеціалізації кожного медичного працівника, розміщена на сторінці клініки. На сайті можна записатися на прийом за допомогою електронної форми чи контактних телефонів. На сторінці представлені ціни на езофагогастродуоденоскопію та додаткові дослідження, що проводяться у процесі її виконання.

Детальніше
ДЕКЛАРАЦІЯ З ЛІКАРЕМ

УКЛАДІТЬ ДЕКЛАРАЦІЮ З СІМЕЙНИМ ЛІКАРЕМ ТА
ОТРИМАЙТЕ ВЕСЬ КОМПЛЕКС БЕЗОПЛАТНИХ МЕДИЧНИХ ПОСЛУГ
В ОДНОМУ МЕДИЧНОМУ ЦЕНТРІ!

our_privilege
  • Сімейна
    медицина
  • Консультації спеціалістів
  • Діагностичні послуги
  • Лабораторна діагностика
  • Жіноче
    здоров'я
  • Оперативні втручання

Якщо Ви вимушено покинули свою домівку та потребуєте медичної допомоги, дуже важливо обрати фахівця, який буде турбуватися про Вас безпосередньо за місцев Вашого теперішнього перебування на постійній основі.

ЗАПИТИ
НАПРЯМКИ
ПОПУЛЯРНЕ
МЕНЮ

Найцікавіша інформація для Вас у нашому Телеграм каналі

Підпишіться, аби оримувати від нас новини першими.

Підписатися у Telegram